Dvanáct skrytých vedlejších účinků pití piva

Pivo

Pivo je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších nápojů po celém světě. Mluví se o nízkém obsahu alkoholu (v rozmezí od 2% do 12%) ve srovnání s jinými alkoholickými nápoji. Většina lidí vezme v úvahu nízký obsah alkoholu a zůstává v absolutní neznalosti o jeho vedlejších účincích. Je zřejmé, že vedlejší účinky piva se dostanou na povrch jen tehdy, když překročíme jejich povolenou hodnotu. Přesto tento nápoj prostě není pro všechny.

1. Pivní břicho:

Pivní břicho odkazuje na pivní obezitu, která je způsobená nadměrným pitím piva. Alkohol má téměř nulovou výživnou hodnotu navzdory obsahu kalorií. Nadměrná konzumace tohoto nápoje postihuje muže a ženy rozdílně. Říká se, že metabolismus člověka se po 35 roce stává uvolněný. Pokud člověk konzumuje po 35 roku pivo ve větším množství, tuk se bude hromadit v břiše, což vede k pivnímu břichu. U žen se ukládá tuk na bocích a zadku. V obou případech to není žádoucí, protože nadměrná hromadění tuku narušuje náš zdravotní stav – vysoký krevní tlak, kardiovaskulární onemocnění, nerovnováhu v hladinách cholesterolu atd.

2. Nevyváženost hladiny cukru v krvi:

Pivo zvyšuje hladinu glukózy v krvi díky obsahu sacharidů. Lidé, kteří užívají inzulín k udržení cukrovky, mohou trpět hypoglykemií, pokud pijí pivo. Žádný druh alkoholického nápoje není pro diabetika skutečně dobrý.

3. Zvýšení hmotnosti:

Pivo má vysoký obsah kalorií. Pivo s 5% alkoholu má 150 kalorií. Vzhledem k tomu, že má vysoké kalorie, ale nulové nutriční hodnoty, může člověk toužit více po jídle. Takže, jídlo a pivo vede k hromadění spousty kalorií. Pivo ovlivňuje funkci jater, které nenechá potravu a pivo správně přeměňovat, což vede k nárůstu hmotnosti.

4. Dehydratace:

Pivo působí jako diuretikum tím, že popohání močový měchýř k náhlým potřebám. Nadměrné močení může mít za následek dehydrataci. Další příznaky jako zvracení, zvýšené pocení a průjem jsou také spojeny s pivem. To může také způsobit dehydrataci. Tento efekt lze zabránit, pokud si vezmeme vodu během konzumace piva.

5. Gastrointestinální poruchy:

Pivo má zhoršovat gastrointestinální poruchy, jako je Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, gastritida atd. Jestliže někdo trpí syndromem dráždivého střeva, měl by přestat užívat pivo, protože zhoršuje jeho příznaky. Bolest žaludku a nevolnost mohou způsobit i pivo.

6. Alergie:

Přestože hlavní složkou piva je ječmen a voda, obsahuje také alergenový histamin produkovaný během fermentačního procesu. To způsobuje alergie u jedinců. Alergie jako návaly horka, kopřivka, chrapot, nadýmání může nastat u člověka, jestli on / ona je náchylná k potravinové alergii.

7. Zhoršuje astma:

Sulfidy se často používají jako konzervační látky v různých alkoholických nápojích a pivo není výjimkou. Je známo, že histamin spolu se siřičitany vyvolávají astma a další alergické příznaky. Někteří mohou zažívat sípání, což není příliš závažné. Lidé s vážnými astmatickými příznaky jsou náchylní k astmatickému záchvatu. Lidé s astmatickými tendencemi proto musí být při pití piva velmi opatrní.

8. Přitahuje komáry:

Teď to může znít trochu divně, ale je to opravdu pravda. Studie ukazují, že požití alkoholu láká komáry. Konzumenti piva jsou náchylnější na kousnutí komára, a proto jsou vystaveni nemocem, jako je: Malárie, horečka Dengue a dokonce virus Zika. Pití alkoholu vede k tomu, že se člověk potí víc, má zvýšenou tělesnou teplotu, která láká komáry.

9. Srdeční choroby:

Lidé, kteří trpí Kardiovaskulárním onemocněním (zejména kongestivní srdeční selhání) můžou mít konzumací piva fatální následky. Pivo může to zhoršit tento stav, proto raději pivo držte stranou. Pít pivo mimo limit může zvýšit krevní tlak, který může způsobit infarkt.

10. Kocovina:

Ti, kteří pijí příliš pivo, mohou cítit určitou nemoc následující den. Takové nemoci zahrnují bolest hlavy, podrážděnost, duševní zmatenost, ospalost atd. Nicméně, lze zabránit kocovině. Vypít pohár mléka před pivem, může snížit schopnost střebávání alkoholu. Nebo držte kontrolu při pití.

11. Nevhodné pro těhotné a kojící matky:

Lékaři doporučují úplné vyvarování se alkoholu během těhotenství a kojícího období. Americká akademická asociace gynekologů a Americká akademie dětské péče se domnívají, že požitím piva během těhotenství může dojít k poškození plodu. Může způsobit vrozené vady u dítěte a zvyšuje riziko onemocnění fetálního alkoholového syndromu. Děti s FAS se rodí menší, často přetrvávají poruchy růstu a mají vážné problémy s chováním. Pivo je také nebezpečné pro kojící matky, protože se může mísit s mateřským mlékem a může být pro dítě nebezpečné.

12. Vzájemné působení s jinými léčivými přípravky

Disulfiram pomáhá tělu zastavit alkohol. Nicméně pokud je disulfiram užíván okamžitě po pivu nebo s ním, může způsobit těžkou bolest hlavy, zvracení, návaly horka. Erythromycin pomáhá při rozkládání alkoholu. Při užívání piva může zvyšovat vedlejší účinky.

Pivo interaguje se sedativy. Sedace a alkohol způsobují ospalost a ospalost. Člověk, který bere sedativa, může pocítit vedlejší účinky. Pivo také interaguje s warfarinem. Může zpomalit účinnost warfarinu (zpomaluje sráživost krve). Pivo také interaguje s antibiotiky, což způsobuje žaludeční problémy, závratě a zvýšený srdeční tep. Jiné léky, které interagují: Aspirin, Narkotika atd.

Když nepočítáme vedlejší účinky, nikdo nemůže popírat léčebné vlastnosti: podporující zdraví srdce, dobré pro vlasy a kůži, zdravé ledviny a tak dále. Ale tyto dobré účinky fungují pouze tehdy, když jsou užívány v mírném množství a pod dohledem lékaře. Nadměrné pití může pro nás být smrtelné.